FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

MAVER DUGNINĖS MEŠKERĖS

14690856 10207276890735625 5836099920330703326 n Small

 

Taip jau gavosi, kad 2016 m. Lietuvos dugninės meškerės čempionate, išskirtinai vienintelis gaudžiau su Maver kompanijos dugninėmis meškėrėmis ir Dunaev jauku. Daugelis kolegų skambina, rašo, klausinėja apie Maver feederius. Nutariau pasidalinti savo mintimis, kadangi 2017m. sezonas jau ne už kalnų. Apie Dunaev jaukus gal kadą nors vėliau.

Truputi apie tai kaip pas mane atsirado Maver feeder kotai.

Keletą metų atgal tvirtai nusprendžiau pabandyti jėgas Lietuvos dugninės čempionate (plūdinės žuklės sporte nuo 2001 m. aišku su didelėmis pertraukomis dėl darbo specifikos). Norėjosi pakeisti žuklės rutiną, išmokti kažko naujo. Dar dalyvaudamas plūdinės čempionate, laisvu nuo varžybų laiku pradėjau domėtis Feederio subtilybėmis, rinkti informacija apie kotus, rites ir t.t. gaudyti žuvį tik su dugnine meškere. Prisiskaites forumuose visokiu postu apie dugnines meškeres susidariau pirmą ispūdį, kad Feeder tipo kotas gali buti paprastas visai nebrangus (kam mėtyti pinigus vėjais, tipo rankose laikyti nereikia), bet įsigyjau savo pirmus kotus tikrai ne iš pigiausių, kaip supratau vėliau ne tokius kokiais norėčiau gaudyti.

 

14202736 10206966045804696 4264214874889806430 n Small

 

Iš pažystamų nelabai ką pažinojau, kas galėtų parekomenduoti Feeder kotus išskyrus Pauliu Korsaką (jis man rekomendavo tikrai gerus kotus ir rites, bet taip išėjo, kad pasirinkau kitus). Daugiau/mažiau kokybiškai pasiruošti dalyvavimui Feederio varžybose reikalingi mažiausiai 6 kotai (2 trumpi tipo picker tipo, 2 medium 3,60 mtr. ir 2 tolimesniems metimams skirti sunkesni 3,90 mtr./ 4,20 mtr. kotai). Tai sudaro tikrai nemažas išlaidas, jau neskaitant ričių. Prieš kelis metus žvejodamas UK (niekada nepraleidžiu progos pažvejoti komerciniuose vandens telkiniuose, būdamas Anglijoje www.westwoodlakes.co.uk/) užsukes į karpino parduotuvę (be galo rimtas shopas), paklausiau parduotuvės konsultanto (vaikinukas UK jaunimo rinktinės kandidatas) kaip žinia Britai sportininkai gaudo ir su plūdine ir su Feederiu) ką galėtų pasiūlyti competition level kainos ir kokybės santykiu iš Feeder kotų gaudyti baltą žuvį. Iš karto man pasiūlė rinktis iš Maver Elite ir Maver Reactorlite serijos kotų. Greitai sukonvertavau į Litus (Svaras kainavo 5 litus), Elite kotas 600 litų, Reactorlite kotas 900 litų, o reikalingi 4 kotai. Sumoje 3000 litų be ričių, net plaukai pašišiaušė J, o kur dar 2 vnt. 3,90 mtr. kotų ?

 

1383318434 1 Small

 

Sekančios dienos rytą buvau maloniai nustebintas, sunus nupirko dovanu Maver Elite Feederį, nieko nelaukdamas susidejas platformą į automobilį aš jau prie vandens. Po dienos begalės pagautų F1 karpiukų, karosų, usoriukų aš supratau, kad tie įvairių firmų kotai kurie yra pas mane Lietuvoje artimiausiu metu bus pardavinėjami. Likusius Maver Reactorlite kotus varžyboms įsigyjau iš gero pažystamo Maver atstovo Rusijoje tikrai ne Angliškomis kainomis (Rimas Kudirka atvevežė man juos iš Serbijos J, tuo metų, Geležinis Lydis dar neprekiavo Maver Feederiais ir turėjau bėdą dėl viršunėlių, dabar nėra jokių problemų). Nerealiai buvau nustebintas Maver Reactorlite 3 mtr. feederiu. Sažiningai pasakysiu aš iš pradžių net bijojau mesti 15 gr. Šėriklėlę nors deklaruojamas užmetimo svoris iki 40 gr., ant tiek lengvutis plonas kotas su match tipo žiedeliais, kad atrodo tuoj turėtų sulužti J. Po 30 minučių jau drasiai mečiau 40 gr. šėryklėlę 25 mtr. atstumu praktiškai į metro skersmens tašką. Metimas labai labai lengvas ir tikslus. Koto svoris tik 123 gr. Greita akcija. Labai gerai absorbuoja žuvies smūgius. Kas labiausiai patiko, tai viršunėlės. Jos yra be galo plonos ir labai labai jautrios, manau labai didelis privalumas gaudant atsargią žuvį. Pažiūrėje šitą nuorodą manau suprasite apie ka aš kalbėjau.    https://www.youtube.com/watch?v=oFCUXeDALpo&t=2s

 

3261-800x800

Maver Elite kotai yra šiek tiek žemesnės klasės kotai nei Reactorlite serijos, bet galiu drasiai teigti, kad skirtumas tikrai nėra akivaizdus (kainos skirtumas tikrai akivaizdus). Svorio atžvilgiu Elite sunkesnis tik 10 gr. viršunėlės tokios pačios, gal Reactorlite labai nedaug standesnis, bet visa kita aukšto lygio kotas nors priskiriamas prie aukštesnės ekonominės klasės kotų ir aš gaudydamas tikrai nejaučių labai didelio skirtumo. https://www.youtube.com/watch?v=5YMvdbPEEJw&t=499s.

13002507

 

Tolimiems metimams/sunkesnėms šėryklėlėm aukščiausią klasę demonstruoja Maver Diamond Extreme kotai (yra gaminama visa serija Diamond serijos nuo trumpų iki ilgų 4,20 mtr top of range kotų https://www.youtube.com/watch?v=N7IRfWuaCHs&t=2s ), čia mano artimiausias planuojamas pirkinys Diamond Extreme Feeder rod užmetimas 140 gr. koto svoris tik 240 gr., rekomenduotas mano kolegos žinomo pašarų gamintojo, sportinės žuklės tiek pludine tiek feederiu Rusijos čempiono Alexandr Dunaev (Dunaevas gaudo tik Maver feederiais nuo Elite, Reactorlite iki Diamond serijos ir nesiruošią jų keisti). Tai manu irgi pasako apie Maver kotų kokybę.

 

13254621 10206316165038083 3104578006794718012 n 1 Small

 

Praeitą savaitgalį Minijoje turėjau galimybę pratestuoti pagaudyti su Maver  Genesis Pro XD 3,90 mtr. užmetimas iki 130 gr. Koto svoris 279 gr. (Ramunas Puzinas 2016 B lygos laimėtojas, gavo šį Feederį už pirmą vietą Pakalnėje). www.gelezinislydys.lt už ši kotą prašo tik 78 eurus. Atsiliepimas tik iš geros pusės. Neturėjom sunkesnių nei 80 gr. šėryklėlių, tai su 80 gr. šėryklėle nepersistengiant buvo gana lengvai ir tiksliai mėtoma į tikrai tolimą distanciją. Skirvytėje, Birštone, Kauno mariose ir ne tik manau šis kotas butų pats tas tolimesniems metimams su sunkia šėryklėle. Aplamai Maver Genesis serija pagal kainą ir kokybę  manu konkurentų nelabai ir turi. Idealus variantas pradedantiems sportininkams ir ne tik. Maver Abyss serija tai tikrai pagal kainą užmuštu visus Kinietiškus No Name ale feederius. Pakalnės upėje per rudenį vykusias varžybas taip pat teko palaikyti Maver Skyline 3,6 mtr. paliko tikrai neblogą ispūdį, gaila, kad neteko pažvejoti, tik reikėtų varžyboms žiurėti Skyline 2 dalių  feederius, nes jie yra greitos akcijos, 3 dalių yra parabolinės akcijos, kuri puikiai tinka gaudyti didesnę žuvi savo malonumui, su ypač plonais pavadėliais. Nemažai mano pažystamų, jau įvertino/įsigijo Maver feederius kaip tikrai vertus dėmesio įrankius. Džiugu, kad Lietuvoje vis didėja žinomų gamintojų atstovų skaičius. Kuo jų bus daugiau tuo mums viesiems bus geriau. Konkurencija sveikas dalykas.

Olegas Šibeko

 

Sužinokite naujienas pirmi!

Reklama

band
E-parduotuve