Sveiki Kolegos,
senokai mintis dėliojau baltame popieriaus lape. Bet dėl Jūsų aktyvumo ir domėjimosi feederiu, pabandysiu atsakyti į vieną klausimą, kuris nuolat aktualus, besidomintiems naujovėmis.
Tą ką parašysiu, tikrai neprisiimu išradimų sau, sistemą kolegos iš Rusijos sugalvojo, o aš dadėjau, jau du metus naudojamą kaselę, iš feeder gumos. Ir nuo to momento, gaudau tik šia sistema.
Kaip jau supratote, kalbėsime apie feederio sistemą. Pabandysiu parodyti ir atsakyti į nuolatinį klausimą, apie mano sitemėlę. Video formatu gal aiškiau būtų, bet tam, kolkas laiko trūksta.
Asmeniškai naudoju šias feeder gumas, iš kurių ir pinsime kaselę.
Atkerpame apie 30cm vientisos feeder gumos. Perlenkiame per pusę, padarome kilputę pavadėliui.
Toliau, standžiai, tarp pirštų, per visą ilgį, susukame kasalę. Pasiruošiam karoliuką, per kurį versime, susuktą, dvigubą feedergumą.
Pervėrę, pasiregulevę reikalingą kaselės ilgį, rišame mazgą. Asmeniškai rišu aštuoniuke vadinamą mazga. Tokių ruošinių prisidaryti galima visam sezonui, ko pasekoje, visada sistemą surišite labai greitai, turėdami šį ruošinuką. Rekomenduoju pasidaryti kelis ruošinukus ir iš viengubos feeder gumos. Kur kada ir kodel naudoti, aptarsime vėliau.
O visa sistema atrodys taip. ant pagrindinio pinto valo uzmauname suktuką su karabinu ir pririsame kaselę.
Su sistema man atrodo viskas labai paprasta ir elementaru, bet jei kils klausimų, drąsiai klauskite, aptarsime.
O dabar apie viską plačiau. Su feeder gumo kasele, eksperimentavau jau seniai, ją naudojau prie trumpų mono šoklyderių ir ne tik. Buvau sugalvojęs sudėtingų mazgų, patikimai sujungti su mono valu, bet tai jau istorija.
Kodėl ir kam ta feeder gumo kasalė ? Viską labai paprasta įsivaizduoti kiekvienam, paėmus į rankas feedergumą ir ja tempiant, įsivaizduoti ,kad kibimas vyksta. Jei tampri feeder guma, kibimas labai vėluoja į viršūnėlę, kol guma tempiasi ir persiduoda i viršūnę, lieka laiko, pajautus kabliuką žuviai, jį išspjauti.
Kitas labai svarbus niuansas, kurį lygiai taip pat galite išsiaiškinti, paemę į rankas feeder gumą ir ją tempiant ir įsivaizduojant, kaip ji atidirba žuvį. Taip eksperimentuodami, matome, kad feeder guma labai lengvai išsitempia ir daugiau neturi amortizuojančių savybių. Naudojant kaselę iš feeder gumos, tamprumas sunkesnis, žuviai staigiai smūgiuojant, feeder gumos kaselė tai daug geriau sugeria ir leidžia lengviau kontroliuoti žuvį.
Asmeniškai, kaselę naudojo nuo 0.10 pavadėlio, plonesniais pavadėliais, rekomenduoju įprastą, vientisą feedergumą. O nuo 0.12 pavadėlio, tik kaselę.
Dar ne visi pliusai šios sistemos. Jei gaudome 0.10 pintu valu, sistemoje nereikia nei vieno mazgo, išskyrus mazgą ties karoliuku, kas didelis pliusas, daug lengviau ir toliau numesite šėryklėlę, mažiau veiks srovė. Mažiau sistemoje elementų, kurie gali nutrūkti ar greitai susidėvėti.
Esant sudėtingam dugnui, kur staigūs gylio perkritimai, ar daug kriauklių, kurios pintą valą pjauną itin lengvai, ar mėtant itin sunkias šėryklėlės, padės atkarpa, storesnio pinto valo. Asmeniškai naudoju pigaus 0.12 storio,4 gijų pinto valo šoklyderius, kolkas nereikėjo storesnio. Metant 150gr šėryklas , protingą naudoti dar storesnį pinto valo šoklyderį.
Dar vienas pliusas ir niuansas. Gaudant mono šoklyderiais, juos keisti reikia gan tankiai, o gaudant šia sistema, surišus šoklyderį iš 0.12 storio pinto valo, sistema atlaikys daugybę žvejybų.
Rekomenduoju išbandyti kiekvienam ir pasidalinti įspūdžiais.
Iki susitikimų prie vandens.
Rimas Kudirka