FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Team Salmo Tournament Feeder – Šiuolaikiniai įrankiai

Šiais metais pavasarį, atsirado poreikis ir noras įsigyti galingesnį medium tipo feederį. Įvairiais feederiais gaudau jau ne vieneri metai, tad norimam įrankiui kėliau konkrečius reikalavimus. O reikalavimai šie – žvejybai lėtos ir vidutinės tėkmės upėse, sunkiomis sąlygomis tvenkiniuose ir ežeruose, tada kaip reikia mesti 40-80gr šėryklėlę toli ir taikliai. Blanko ilgis – kuo arčiau 4m, tuo geriau. Toks ilgis leidžia atlikti galingą ir taiklų metimą. Prie viso to, toks ilgis leidžia lengviau kontroliuoti užkibusią žuvį, lengviau perkelti per žūklės vietoje esančius skardžius, neleisti žuviai plaukti į žoles. Mintys krypo į koto testą iki 90gr. Toks testas man leistų gaudyti upėse tiek vasarą, tiek pavasarį, nes daugiausiai naudojamos šėryklėlės 50-70gr, taip pat galėčiau atlikti galingus ir tolimus metimus stovinčiame vandenyje. Norėjosi lengvo ir jautraus koto, kuo lengvesnis blankas, tuo lengvesnė ir malonesnė tampa žvejyba, mažiau pavargsta ranka nuo daugybės užmetimų ir žuvies traukimo. 90gr užmetimo testas man atrodė pats tinkamiausias mano keliamoms sąlygoms. Koto svoris dar svarbus ir dėl to, kad paskutiniu metu gaudau aktyviai – sportiniu rėžimu, nepaleidžiant koto iš rankos.

Renkant daug informacijos, priėjau prie galutinio sprendimo ir pasirinkimo, tai kompanijos SALMO, 2014m modelis Team Salmo TOURNAMENT Feder 90gr.

3 56

 

Daug kartų pažvejojas TEAM SALMO Energy feederiu jau žinojau, kad Salmo gaminami feeder kotai, visada kainos ir kokybės santykį atitinka, o dažniausiai kokybė pranoksta kainą. Tad apsisprendimas buvo nesunkus.

Netrukus Team Salmo TOURNAMENT Feder 90gr kotas buvo jau mano rankose. Pirmi įspūdžiai – gražus barchatinis dėklas, padalytas į atskirus 4 skyrius, kiekviena koto dalis turi savo skyrių, transportavimo metu tampa saugiu nuo pažeidimų.

Pirmas įspūdis paėmus kotą į rankas, kurio nepastebėti neįmanoma, tai koto svoris, kuris visiškai nesijaučia, tai 202gr.

 

4 59

 

Šią Salmo TOURNAMENT kotų seriją išskiria tuo, kad pagaminti iš labai aukštos kokybės anglies mišinio T-40, kuris formavimo technologijoje leidžia naudoti labai mažai dervų, todėl meškerykočiai lengvi ir tvirti, o tai reiškia, kad net ir pradedantis meškeriotojas gali įvaldyti tolimo užmetimo techniką, nejausdamas diskomforto dėl kylančių apkrovų. Be to Salmo Tournament dugninių tvirtumo atsarga tokia, kad meškerykočiai be vargo kompensuoja praktiškai visas klaidas, kylančias kovojant su stambiu laimikiu. O tai ypač svarbu paskutinėje tokios dvikovos fazėje. . Atkreipiame dėmesį į koto blanko kokybę: jis plonas, lengvas užmetime ir vienas geriausių pagal amotizuojančias savybes.

 

7 37

 

6 41

 

Viršūnėlės – viso komplekte 4 vienetai. Padarytos kokybiškai ir profesionaliai. Dalis prie paskutinių viršūnėlės žiedelių nudažyta vienoda spalva, raudona, kuri nevargina akių, bet aiškiai matosi. Visos viršūnėlės sužymėtos, pati galingiausia 2.5 oz, skirta gaudymui srovėje, sekanti 2 oz, viršūnėlė lėtos tėkmės upėms ar stovinčiam vandeniui kaip vejas didelis, bangavimas, ar reikalingas ypač tolimas metimas, ir pačios jautriausios kurių du vienetai, paženklintos 1oz, tai idealios viršūnėlės žvejybai stovinčiame vandenyje. Visos viršūnėlės yra 64cm ilgio. Gamintojas nurodo, kad viršūnėlės pagamintos pagal pažangiausias technologijas ir jos yra tuščiavidurės. Paskutiniu metu ši technologija naudojama gaminant labiausiai žinomų gamintojų feeder kotus. Ši technologija per paskutinius metus spėjo praeiti patikrinimą, gaudama pačias geriausias anglies pluošto, stiklo pluošto lankstumo, stiprumo sąvybes. Tokios viršūnėlės prideda kotui „skambėjimo“ , ko pasekoje kibimas gerai matomas ne tik akimi, bet puikiai jaučiasi ir ranka, labai gerai perduoda informaciją svareliu skanuojant dugną, fiksuoja smulkios žuvies atsargius prisilietimus.

 

5 56

 

Kotas trijų dalių, dėl to labai patogus transportuojant. Jaučiasi koto elegancija, kurios ir tikimės iš aukštos klasės meškerės. Pakračius rankoje susidaro įspūdis vidutiniškai greito koto. Ritės laikiklis pagamintas kompanijos Fuji. Deklaruojamas koto ilgis yra 3.9m, nors išmatavus kota, koto ilgis truputį viršino nurodytą ir buvo 3.99m, kas žvejams tik į naudą. Transportavimo ilgis beveik 140cm. Meškerykočio žiedeliai Hardlite, kurie yra labai slidūs, kas didelis pliusas užmetimo distancijai. Svarbus šiuolaikinės dugninės elementas – valo žiedeliai: jie turi būti atsparūs ne tik vienagysliams, bet ir pintiems valams. Svarbu paminėti apie atstumą nuo ritės laikiklio iki pirmo žiedelio, teisingai parinktas atstumas ir žiedelio diametras leidžia naudoti dideles rites.

 

9 29

 

8 33

 

Su matavimais, svėrimais ir kratymais pabaigiam. Pats geriausias meškerykočio testavimas – tai žvejyba, juk šis kotas sukurtas ne juo žavėtis, o sėkmingai žūklei.

 

11392907 814763598608082 6977361382068240140 n Small

 

Pirmus testus Team Salmo TOURNAMENT atliko netoli Šiaulių esančiame Gudelių ežere. Dar esant namie pasiruošiau du vienodus Tournament 90 kotus, vienam užklipsavau distanciją 60m, kitam 42m. Kad zinočiau tiksliai kokioj distancijoj patogu gaudyti. Nesipliačiant į pačios žūklės niuansus, kotais likau nustebintas. 42m distancijoje, esant priešpriešiniui vėjui, sėkmingai ir taikliai tašką pasiekdavau 30gr cage tipo šėryklėlė. 60m tikrai ne riba, be didelių pastangų šioje distancijoje gaudžiau „kulkos“ tipo 44gr šėryklėlė. Kibimai buvo labai neišraiškingi, atsargios ir smulkios žuvies, kuriuos puikiai perdavė kotas, nekilo problemų juos realizuojant.

 

11390190 814763788608063 2764270192102478900 n Small

 

Išskirti norėčiau ypač tikslų užmetimą vidutinėse distancijose,visiškai be didesnių pastangų, kotas užsikrauna ir greitai iššauna šėryklėlę, panašiai kaip spiningas, su minimaliu koto „gryžimu“. Pirma pažintis su Team Salmo TOURNAMENT Feeder 90 įvyko. Kaip liaudiškai sakoma, meškerykotis „prilipo“ prie rankos. Šioje žvejyboje prie maksimalių apkrovų ir koto galimybių nepriėjau, bet greitu laiku pasidalinsiu įspūdžiais ape koto galimybes distancijoj gerokai virs 60m ir srovėje.

 

Daug žinomų ir mažiau žinomų gamintojų kovoja dėl mūsų pirkėjų. Šiuo straipsniu kitų gamintojų gerbėjus kažin ar pritrauksiu į Salmo stovyklą, bet tokios nedėkingos užduoties sau ir nekeliu. Bet jei Jūs ieškote ar neapsisprendžiate dėl naujų feeder kotų, siūlau atkreipti dėmesį i Salmo TOURNAMENT sportinės žūklės standartus atitinkančias inovatyvias dugnines, kurių kaina prieinama kiekvienam žvejui.

 

12 24

 

Iki susitikimo žvejybose !

Rimas Kudirka

 

Узнайте новости первыми!

Реклама

band
E-parduotuve