FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Visagalis ČESNAKAS

Česnakas

 

Paskutiniu metu, masalai su česnako kvapu, tapo labai populiarūs. Esant šiai bangai, išbandžiau ir aš česnako granules dėti į jauką, bet teigiamo rezultato nesulaukiau. Geresnis efektas buvo, kaip česnaku kvepėjo masalas. Po daugelio eksperimentų, didinant ir mažinant česnako kiekį, bandant įvairiais metų laikais, nepastebėjus jokių didelių teigiamų rezultatų, šia linkme baigiau eksperimentuoti. Su laiku nusprendžiau, kad česnakas žuvį veikia kaip ir žmogų, kaip jo per daug, viskas pasisuka ne į gerą pusę. O naudojant jo labai mažai, nesijautė poveikis aplamai.

 

cesnakas

 

Kaip kurie gali pagalvoti, kad mano eksperimentai su česnako granulėmis baigesi nesekme, bet ištikrųjų priešingai – aš sužinojau viską, ką norėjau, o tai padėjo pagrindus vėliasniems eksperimentams. Dabar aš ramiai galėjau susitelkti perspektyviems tolimesniems eksperimentams, o konkrečiai, stengiausi įvairius granuliuotus ir grūdinius priedus pagerinti, kad labiau patiktų žuvims. Šiame reikale buvo daug „povandeninių akmenų“, toli gražu ne visi priedai gerai įsigeria kitais kvapais, sunku pakeisti skonines savybęs. Po eksperimentų serijos, tapo aišku, kad lengviausia dirbti su konservuotais kukurūzais, kurie labai greitai įsigeria česnako kvapą ir ilgai jį išlaiko.

Pradžioj noriu papasakoti, ka reikia daryti, kad išgautume "česnako kvapą". Šiame procese nėra nieko sudėtingo. Kelias skilteles reikia sutrinti ir ant gautos konsistencijos užpilti vandens. Leidžiame pastovėti per naktį, o paskui visa turinį išspaudziame per audinį. Gerai išspaudžiame, įpilame truputį aliejaus ir supilame į sandarų indą. Jei gautą atraktantą supilsime į purkštuvą, tai patogu bus naudoti drėkinant – suteikti aromatą įvairioms tešloms, duonai, jaukui ir kitiems priedams.

 

cesnakas1

 

cesnakas2

 

cesnakas3

 

cesnakas4

 

cesnakas5

 

cesnakas6

 

Atrodytų koks skirtumas, aromatizuoti visą jauką šiuo kvapu ar atskirus granuliuotus komponentus šio jauko. Ištikrųjų skirtumas yra, pirmu atveju iš jauko labai greitai kvapas išsiplautų vandenyje, nes kvapas įsigėręs būtų tik paviršutiniškai, antru atveju kvapas bus stipresnis ir gerokai geriau įsigėręs. Į skirtingai pateiktus ir skirtingai įsodrintus kvapus, skirtingai ir žuvis reaguoja.

 

cesnakas7

 

Česnakinis aliejus (česnakas su aliejumi) gerai skleidžiasi vandenyje, tad nėra tikslo ieškoti kitų būdų, kaip pateikti šį kvapą. Kad gautume česnakinį aliejų, pilnai pakanka trupučio aliejaus užpilti ant išspaustos masės. Po šios procedūros, kvapas pasklis kur kas greičiau, ypač šiltame vandenyje. Bet yra vienas niuansas, į kurį reiktų atkrepti dėmesį. Į įspaustas česnako sultis pilti aliejų, reiktų tik prieš naudojimą, nes prie ilgo laikymo visi augalinės kilmės aliejai, turi sąvybę apkarsti. Geriausia česnako atraktantą laikyti atskirai, o prieš žvejybą įpilti aliejaus. Česnako atraktantą geriausia laikyti šaldytuve.

 

cesnakas8

 

 Gera alternatyva vandeniui, gali būti kukurūzų sirupas, kuris yra kiekviename konservuotų kukurūzų indelyje. Viskas ka reiktų padaryti, tai išpilti skystį iš indo, sudėkite smulkinta česnaką ir leiskite pastovėti.

Kukurūzus geriau padžiovinti, nes po šios procedūros jie geriau sugeria į save česnako atraktantą - kvapą. Norint padidinti efektą, po to kaip kukurūzai įsigėrė česnako kvapu, reikia nupilti likusį skystį, o kukurūzus supylus į maišelį, palaikyti dvi paras šaldiklyje užšaldytus. Po šios procedūros kvapas tampa intensyvesnis ir ilgiau išsilaiko. Net ir ilgai išbuvęs vandenyje taip paruoštas kukurūzas, turi gerai juntamą česnako kvapą.

 

cesnakas9

 

Pastebėjau, kad česnakinis delikatesas labai patinka karpiams ir stambiems karšiams. Česnako kvapą galima naudoti visą sezoną, didelis efektyvumas išlieka ir šaltame vandenyje, net tada kaip kitus kvapus žuvis ignoruoja. Upėse česnako kvapą mėgsta šapalai, šaltuoju laiku į šį kvapą reaguoja netgi žiobriai. Kaip vanduo sušyla, šios žuvys jau ne taip aktyviai reaguoja į šį kvapą, matomai, kad kvapas tampa per daug egresyvus.

 

cesnakas10

 

Naudojant česnaką, jį ruošiant, taip pat žvejybos metu, jo patenka ant rankų, tada tenka ilgai Jums gyventi su šiuo kvapu J. Duosiu vieną patikrintą variantą – su citrinų sultimis šis kvapas lengvai pašalinamas.

 

 

Узнайте новости первыми!

Реклама

band
E-parduotuve