FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Duona - geras jauko priedas

Spalvoti džiuvėsiai paskutiniu metu tapo hitu, vis daugiau žvejų apie juos kalba ir naudoja. Dar ne taip seniai, retas kuris žvejys atkreipdavo dėmesį į šį produktą, bet bėgant laikui, viskas pasikeitė. Išbande žvejai, suprato, kad šie spalvoti džiuvėsiai, kažkokiu stebūklingu būdu, pritraukia žuvis. Ir jie yra visiškai teisūs ! Spalvoti džiuvėsiai, geras produktas, kuris yra universalus jauko priedas, visiems jaukams. Jų yra įvairių, tiek stambios frakcijos, tiek smulkios, nudažytų įvairiomis spalvomis, net fluorosencinių. Spalvotų džiuvėsių paskirtis – išlaikyti žuvį jaukinimo taške, kaip ir gyvų preidų. Gyvi preidai provokuoja žuvį maitintis ir ieškoti daugiau, ko pasekoj, stipriai padidėja tikimybė, kad ras jūsų kabliuką su masalu. Tai gera taktika, bet geriausiai pasiteisina kuojai, plakiui ir kitai nestambiai žuviai, o stambesniems egzemplioriams reik kažko svaresnio, pavyzdžiui kukurūzo ar peletės.

 

duona

 

Spalvoti džiuvėsiai gaminami įvairių spalvų, dydzio, skirtingų receptūrų, bet pagrindinis ingredientas yra miltai. Todėl galima pasakyti, kad tai viena duonos rūšis, nors džiuvėsiai ne visada kepami,kartais džiovinami. Džiuvėsius naudojau gan ilgą laiką, bet su laiku vis tankiau šį priedą pakeistadavo peletės, nes peletė kur kas įdomesnė žuviai savo skoniu ir kvapu, jos sudėtyje daugiau komponentų. Stambūs, spalvoti džiuvėsiai tikrai gali pritraukti stambią žuvį, bet šio priedo efektyvumas nėra toks didelis, kaip galima tikėtis. Vienitelė stambi žuvis, kurią spalvoti džiuvėsiai gali išlaikyti jaukinimo taške, tai – karšis. Stambiai kuojai gerokai geresnis priedas bus, konservuotas kukurūzas.

Daugeliui žvejų įdomu ar galima šių spalvotų džiuvėsių pasigaminti namie. Žinoma, kad įmanoma, bet tai nelengvas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Galima pasirinkti gerokai lengvesnį kelią. Kas labiausiai panašu į spalvotus džiuvėsius ? Maži duonos gabaliukai, tad kodėl gi nepabandžius įprastos mums duonos ? Neabejotina, kad verta paeksperimentuoti su duona, kas pirmiausiai į galvą atėjo, tai sumalti džiovintą duoną. Iš džiovintos duonos gavosi įprastas, smulkus džiuvėsis. Tęsiant eksperimentus su įvairių rūšių duona, išbandžius ne vieną ruošimo būdą, savo džiaugsmui radau variantą. Geriausią rezultatą davė įprasta duona ir didelis aštrus peilis.

 

duona1

 

duona2

 

duona3

 

duona4

 

Visos karpinės žuvys mėgsta duoną, vienintelis dalykas į ką reik dėmesį atkrepti, tai į supjaustytų duonos gabalėlių dydį, kuris priklauso nuo jūsų planuojamos gaudyti žuvies dydžio. Pjaustyta duona, gali būti naudojama iš karto, ar pjaustyti gabaliukai išdžiovinami iki prireiks. Atrodo viskas paprasta, nors praktikoje taip nebuvo. Didelis skirtumas yra tarp duonos ir jos plutos, reikalas tas, kad pluta kartu su minkštimu, sugeria gerokai mažiau vandens, nei vienas minkštimas, kurį vos sudrėkinus, skęsta į dugną, kaip sudrėkinus tuo pačiu kiekiu vandens, plutą, ji plaukia. Taupumo sumetimais, plutos išmesti nereikia, ja reiktų išdžiovinti ir permalti. Gausis tamsios spalvos, norimos frakcijos džiuvėsiai, kurie tikrai nepamišys kaip jauko priedas.

 

duona5

 

Kaip paruošti duoną ? Duoną pirmiausiai supjaustome riekelėmis, gražiai apipjaunam plutą , mums reikiama kiekį, reikiamo dydžio pjaustome kubeliais, ir pilame į jauką. Tai galima atlikti dviem būdais, duonos gabalėlius galima sudrėkinti atskiram inde (galima su įvairiais aromatizatoriais) ir paskui sumaišyti su jau sudrėkintu jauku, ar maišyti jauką su duona, vienu kartu. Antru atveju prireiks gerokai daugiau laiko, jaukas nuolat ištrauks drėgmę iš duonos, reikės nuolat dadrėkinti, todėl rekomenduoju pirmą variantą. Pirmas variantas dar patogus ir tuo, kad turėsim galimybę, duonos gabalėlius į šėryklą dėti „kamščiais“. Duona rekomenduojame užmerkti pirmiau, o paskui ruošti jauką, kol jį paruošite, duona bus reikiamos kondicijos.

 

duona6

 

Daugeliu atvejų duona savo spalva išsiskirs iš jauko, turesim kvapnų, skanų, ryskų priedą.

 

duona7

 

Iš pradžių turėjau nedidelę problemą, išmirkius duoną, gaudavosi didoki gabalėliai, nei norėtusi. Viskas priklauso nuo duonos rūšies. Optimalus variantas gaunamas tik bandymų būdu. Žuvis labai mėgsta duoną, jei ją tinkamu būdu ir tinkamoje vietoje pateiksime, tikrai sulauksime daug kibimų. Šis skanėstas labai mėgstamas karpių ir lynų. Dar vienas niuansas, tai teisingas duonos pasirinkimas ir jos sudrėkinimas, bet tai pasieksite su bandymais ir patirtimi.

 

duonalynas

Узнайте новости первыми!

Реклама

band
E-parduotuve