FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Volvo Tandemas - Lielupė- Latvija

Viskas prasidejo jau senokai, prieš 3 ar 4 metus. Tada LV feederio meistrai pradėjo lankytis mūsų rengiamose varžybose. Kolegos atvykdavo net po kelis kartus per sezoną. Viso šito eigoje, užsimezgė šilti ir draugiški santykiai. 

Kaip pamačiau skelbimą, pagalvojau, kad atėjo laikas atiduoti duoklę ir parodyti pagarbą, vykstant pas juos į varžybas. Pasitarus su klubiečiais ir kitais feederio kolegomis, nusprendėm išbandyti naujus vandenis.

 

DSC07635 Small

 

Susibūrus kelioms tandemo komandoms, pradejome ieškoti informacijos, kad bent įsivaizduoti kas mūsų laukia. Dar svarbu pamineti, kad į šias varžybas, išsiruošė klubo Feeder Fishing Team naujokai - Arūnas ir Nerijus, kuriems tai buvo pirmos varžybos, krikštas:)

 

13043644 1761216004090052 1774038006266253758 n

 

Pats pasiruošimas nebuvo mums našta, nes renginio organizatorius Ainars, surado mums gyvenamą vietą, parūpino žvejybai licenzijas, atvykstant pasitiko, palydėjo iki varžybų vietos, vėliau iki gyvenamos vietos. Draugiškesnio organizatorių rūpinimosi, įsivaizduoti neįmanoma, lenkiu jiems galvą ir didelis AČIŪ.

Atvykus į vietą penktadienį apie 10h ryto, greitai ruošiamės, visi Lietuviai dirbam vieningai, nors ir iš skirtingų klubų, ruošiame visiems skirtingus jaukus , vieni saldžius, kvepiančius, kiti smirdukus, dar kiti neautralius, plius skirtingos užduotys ir distancijos.

 

13015573 1761215850756734 3016107464293369809 n

 

Po pirmų metimų, pas mane viršūnėlė iškart pradeda rodyti , kad kažkas domisi masalu, persiduoda labai maži virptelėjimai, bet pakirsti pradžioje sunku.

 

DSC07645 Small

 

Parenku tinkamą kabliuko dydį ir pirmos žuvys keliauja į krantą. O tos žuvys 6-8gr sveriantys plakiukai, taip praeina pirma valanda, įpusėja antra, reik kažką daryti, nes visiškai aišku, kad su šiomis žuvimis toli neisim. Tad tašką kuriame gaudžiau, solidžiai jaukinu gyvais ir einu į artimą distanciją, pažiūreti kas ten vyksta. Artimoje distancijoje karaliauja tie patys itin maži plakiukai, kurių gaudymas tikra kančia:) Bet supranti, kad esant tokiai situacijai, jie yra prie kranto ir gaudosi gerokai greičiau.

 

DSC07649 Small

 

Grįžtu į savo ankstesnį tašką, uždedu kuokštą uodo truklio lervų ir mano nustebimui, kelių minučių bėgyje kibimas, o dar po 40s kilograminis karšis sietelyje. Truputį nuotaika pakyla, o netrukus mano tandemo porininkas Tadas ir pagauna panašų karšį. Supratimas toks, kad stambios žuvies yra, bet užtrunka kol ateina į tašką. 40min begyje kažkas "nueina" su kabliuku, dar dvieju kibimų nepavyksta realizuoti. Veliau taškas numiršta, nelieka net smulkios žuvies.

Po pirmos treniruotės darome išvadas, maišome naujas receptūras, pasirenkame kitas vietas. Aš pasirenku variantą, žvejybą moliu ir gyvais. Iš karto startuoju su daug gyvu, užšeriu solidžiai ir sėdžiu ant išlaukimo. Deja, neišlaukiu nieko stambaus, pas kolegas ir liūdnas vaizdelis. 

 

DSC07657 Small

 

Ruošiamės varžyboms, su Tadu pasirenkame skirtingus jaukus.  Noriu pamineti, kad treniruočių metu buvo bandomi garsūs ir brangūs kelių gamintojų jaukai, bet visos trys mūsų komandos, per varžybas nusprendziam gaudyti Starfish jauku. Tadas ima smirduką, aš kvepiantį ir saldų.

Iš pat ryto lietus pila kaip iš kibiro, o atvykus į varžybų vietą, pradeda pustyti.

 

13043642 1761215774090075 5916863535244915217 n

 

Keliai varžybų vietoje darosi nepravažiuojami, dregmė geriasi iki kaulų. Burtų traukimą patikim sūnui Mariui, ištraukus ir sužinojus sektorių, kuris visai šalia kur vakar treniravomės, judame į jį. Bandant davažiuoti iki sektoriaus, uzklimpstu taip, kad buferis pasikabina ant zemes, apsidairius aplinkui, vyksta didelis veiksmas, vienas kita stumdo ir tampo. Tokio oro ir baisaus dumblyno dėka, nuotaika stipriai prastėja.

Pamiršau, pamineti sirdžiai malonų siurprizą, iš Lietuvos su lietuviška atribiutika pasipuošę, atvyksta palaikymo komandos nariai, atvyksta mūsų naujokų ir mūsų palaikyti. Ačiū JUMS !!!

 

13062102 1705474196394733 6331477621284184886 n

 

Burtai taip susiklosto, kad mums iš kairės sėda Mantas su Donatu. Šitus stiprius varžovus pažįstam gerai :)

 

13077073 1761215837423402 2910400268319475501 n Small

 

Pramušinėjam dugną, ruošiam meškeres, pasirenkam skirtingas taktikas.

Startas ir su didelėm viltim pradedam. Per kokių 40min vienas plakis siete ir pūgžliukas. Po valandos žvejybos, kyla vėjas, mes kiaurai šlapi, pradeda ne tik rankos, bet ir visas kūnas virpėti, ko pasekoje, meškerės viršūnė taip juda, kad net linguoja :) Tad lipu nuo platformos ir visą likusį laiką, žvejoju atsistojas. Varžybų metu atsiranda trumpam galimybė, išvilkti auto iš dumblynų, nes Subaru atvyksta trumpam :) Tad varžybų metu kabinu virvę, dar apie 6 varžybų dalyviai stumia, o Subaru traukia, didelių pastangų dėka,  šiaip ne taip išsikrapštau.  Bet dabar iki automobilio keli šimtai metrų, ko pasekoje po varžybų reiks visą amuniciją per daug kartų tempti ant pečių.

Organizatoriai vaišina kava ir varžybų eigoje sutrumpina varžybų laiką viena valanda. Eigoje su Tadu turim vieną žiobrį ir  saują smulkmės, du nutrauktus pavadžius ir labai liūdną nuotaiką :) Po svėrimo sužinom, kad su 830gr esame antri zonoje, bet ir ši žinia dziaugsmo nedadeda, norisi greičiau viską pabaigti.

 

DSC07727 Small

 

Sulaukiam rezultatų, apdovanojimų, užkandam karšto maisto, šiltas atsisveikinimas ir namučio. Organizatorių veiduose džiaugsmo mažai, bet mes suprantam, kad jie nei oro užsakyti galėjo, nei aktyvesnio kibimo.

 

DSC07741 Small

 

Gryžau slogios nuotaikos, pavargęs ir sušalęs. 

Nepraėjo nei para kaip rašau šias eilutes, mano nuotaika jau kita, o iš patirtų įspūdžių, matau daug naudos ir patirties.

Eilinį kartą aišku, kad mes pripratę prie gero, daug žuvies.  Esam techniški ir greiti žvejai, bet kaip reikia ypač teisingos taktikos, su tikslu per varžybų laiką sužvejoti 3-4 stambias žuvis, mums trūksta patirties. Po varžybų teko pasikalbėti su prizininkais, išklausyti jų pasirinktą taktiką, eilinį kartą spyris į užpakalį, kad nekaupiam patirties feederio zvejyboje,dirbant su moliu. Atrodo kaip ir paprasta, bet tai ištisas mokslas, molis su skirtingomis mechaninėmis savybėmis, lipnumu ir kitais niuansais.

Vakar peržegnojau tokias žvejybas ir tokius telkinius, o šiandien jau galvoju, visai įdomu buvo, naujas supratimas ir naujos mintys. Galbūt aš dar sugrįšiu ir į tą pačią mįslingą upę -  Lielupę :)

Traukia ne tik neatlikti namų darbai, bet ir labai draugiški mūsų Broliai Latviai, Aciū Jums visiems už šiltą priėmimą. Jau laukiu Jūsų Lietuvoje !

Dėkui visai kompanijai, su kuria kartu grūdinomės :)))))))

 

Rimas Kudirka

 

 

 

Узнайте новости первыми!

Реклама

band
E-parduotuve