Privalumai gaudant negyva musės lerva
Pirmiausiai, negyvos musės lervos – tai inertinis masalas, o kaip žinoma, didelės žuvys labiau mėgsta neaktyvų masalą. Antra, pasibaigus žūklei, dauguma žvejų išpila i vandenį likuses lervas, lervos ant dugno vandenyje žūsta, žuvys jas randa ir maitinasi jau negyvomis. Jaukinimas negyvomis musės lervomis duoda šį rezultatą. Dėdami i jauką ir jaukindami su negyvomis musės lervomis, žuvys praranda atsargumą, aktyviau maitinasi. Trečia, negyvos musės lervos mažiau vilioja smulkę žuvį, nei gyvos. Galiausiai turbūt svarbiausia, kad musės lerva mėgstama praktiškai visų žuvų. Tai kodėl mums tuo nepasinaudoti ir nepadaryti masalo dar geresnio.
Kokia spalva ?
Kaip aš gaudau komerciniuose telkiniuose, pirmenybe atiduodu baltai ir raudonai musės lervų spalvai. Turėjimas kelių spalvų lervų, man suteikia daugiau variantų pateikti masalą ant kabliuko. Kaip vanduo skaidrus, geriausia naudoti baltas lervas, o drumstame vandenyje, geriau raudonos lervos. Esu įsitikinęs, kad balta musės lerva daug geriau matosi skaidriame vandenyje, o siluetas raudonos lervos, geriau matosi drumstame vandenyje.
Šiltuoju metų laiku
Paeksperimentaves ir išbandęs negyvas musės lervas šiltuoju metų laiku, aš padariau išvadą,kad geriausi rezultatai buvo kaip lervas mirkydavau (skandindavau) virtų kanapių vandenyje, lervos tapdavo patrauklesnės žuvims. Įprastai į jaukinimo tašką užmetu dvi-tris šėryklėles musės lervų ir kanapių, ir laukiu. Jei jaukinu sekliame vandenyje, labai tankiai stebiu išlindusius nugarinius karpių pelekus, atplaukusius maitintis. Pirmenybę teikiu 4-5 lervoms ant 12-14 nr kabliuko.
PVA maišeliai
PVA maišelių naudojimas duoda gerą rezultatą, naudojant su negyvomis musės lervomis ir peletėmis. Į maišelį priberiam pelečių ir šešias – septynes negyvas lervas, o ant viršsaus vėl pelečių. Ant kabliuko dedame dvi-tris musės lervas. Tai puiki taktika šaltuoju metų laiku, duoda galimybe sužvejoti atsargią žuvį. Kaip aš jau sakiau, negyvos lervos pagrinde naudojama kaip jauko priedas, bet tam tikromis salygomis gerai veikia kaip masalas.
Žvejyba su šėryklėlę
Negyva musės lerva bus veiksmingesnė ant kabliuko , jei jų bus paduota i tašką kartu su jauku. Geriausia negyvas lervas „kamščiu“ dėti į šėryklėlę. Jaukas naudojamas , kaip priedas pristatyti lervas į tašką , jaukas turi būti ne per lipnus, nes skirtingai nuo gyvų musės lervų , negyvos lervos neardo jauko ir pačios palikti šėryklėlės negali. Užsiklipsavę atstuma, su šėryklėlę jūs visada pataikysit į tą pačią vietą ir tokiu būdu greitai surinksite žuvį i tašką.
Kaip musės lervas padaryti negyvomis
Plikinimas.
Būdas, kurį aš visada naudoju, musės lervas apliedamas verdančiu vandeniu. Naudojant šį būdą, lervos tampa ryškesnės spalvos. Šią procedūrą reiktų atlikti atsargiai, kad masalas būtų tinkamas masalui ant kabliuko. Šis būdas efektingas tiek vasarą , tiek šaltuoju metų laiku, tik žiemą reikia naudoti mažas šėryklėlės.
Įpilkite norimą kiekį lervų į tinkamą indą. Aš imu apie trečdalį litro. Tada užpilkite šaltu vandeniu, kad lervos būtų vos padengtos vandeniu.
Užvirinkime vandenį ir užpilkime ant lervų. Užpylus reiktų pamaišyti musės lervas, kad karštas vanduo pasiskirstytų tolygiai. Kaip nustos visos lervos judėti, vandenį nupilam.
Po šios procedūros, galima užpilti sausų ar skystų kvapų, permaišyti ir palikti, kad lervos įsigertų kvapo. Negyvas musės lervas saugoti galima politileniniam maišelyje.
Užšaldymas
Antras būdas, kuris tinkamas išgauti dideliam kiekiui negyvų lervų – tai užšaldymas. Pats papraščiausias būdas – lervas maišelyje ar dėžuteje įdėti į šaldiklį. Prieš žvejybą šias lervas reiktų atšildyti. Atšildytas lervas antra karta užšaldyti jau nevertėtų, todėl, kad jos greitai pajuoduoja ir tampa netinkamos naudojimui.