FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Pradžiamokslis kaip elgtis su uodo trūklio lervomis

Šiame straipsnyje papasakosiu apie uodo trūklio lervas. Dauguma iš jūsų tankiai savo žvejybose naudojat šias lervas, tad gal kaip kuri informacija pravers jums. Uodo trūklio lervos, tai pats universaliausias masalas visais metų laikais, todėl kažin ar rasime sportininką, kuris į varžybas atvyksta be uodo trūklio lervų ar „jokerio“. Kaip žinome, uodo trūklio lervos gyvena dumble, iš ten jos ir gaunamos – kasamos. Yra keletas rušių uodų, atitinkamai ir keletas rūšių uodo trūklio lervų, kurios skiriasi dydžiu ir gyvybingumu.

Uodo trūklio lervas galima suskirstyti į dvi grupes – labai smulkų ir gerokai didesnį. Priklausomai nuo uodo trūklio lervų gyvenimo sąlygų, skiriasi jų gyvybingumas,judrumas ir skonio savybės.

 

lervos1

 

Masalui dažniausiai naudojamos stambios uodo trūklio lervos, nors būna ir išimčių, jei žuvis labai smulki, vengia stambesnio masalo, įnoringai kimba – tenka naudoti kaip masalą ir smulkias uodo trūklio lervas, vadinamas „jokeriu“. Stambios uodo trūklio lervos, nėra tikslus pasakymas, nes šios lervos priklausomai nuo telkinio, savo dydžiu gali stipriai skirtis. Suprantama, kad gaudant stambius egzempliorius, galioja taisyklė – kuo stambesnės uodo trūklio lervos, tuo geriau. Tikintis didelių žuvų, stambios uodo trūklio lervos dedamos ir į jauką.

 

lervos2

 

Dauguma žvejų uodo trūklio lervas perka žūklės prekių parduotuvėse, bet jei reikalingas didesnis jų kiekis, teks kreiptis į kasėjus, ar perpardavinėtojus. Paprastai uodo trūklio lervos parduodamos supakuotos į laikraštį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad lervos būtų supakuotos plonu sluoksniu. Uodo trūklio lervos daug ilgiau išbus gyvybingos, jei jas apibarstysime per sietą prasijota žeme, o paskui supakuosime į laikraštį. Reiktų nepamiršti, kad šiuo atveju uodo trūklio lervų tūris stipriai padidėja. Tai labai aktualu sportininkams, nes varžybose šių lervų kiekis stipriai ribojamas, o norisi tureti maksimum daugiau. Lervos turi būti saugomos vėsioje vietoje, optimali temperatūra plius 2-4 laipsniai.

 

lervos3

 

Jei po ilgalaikio saugojimo dalis lervų žuvo, jas būtina „atsijoti“, kitu atveju ir likusios gyvos, greitai žus. Sportininkai ir pažengę žvejai naudoja stačiakampius lovelius, ant kurių  viršaus dedasi 3mm sietas, skirtas atskirti gyvas nuo negyvų lervų.

 

lervos4

 

Prieš pradėdami žvejybą, uodo trūklio lervas dedame į indelį su vandeniu. Vandens turi būti nedaug – taip bus patogiau paimti lervas. Jei žvejojam karštu oru, reikia sekti, kad indas su uodo trūklio lervomis, stovėtų pavėsyje, karts nuo karto pakeisti vandenį, kitu atveju lervos žus.

Prieš dedant uodo trūklio lervas ar „jokerį“ į jauką, būtina jas „pramušti“, to nepadarius, jos liks sulipusios, tolygiai nepasiskirstys po jauką. Lervų „pramušimui“ yra naudojamas krakmolas, bet aš rekomenduoju sausą molį. Lervos atsijotos moliu, ilgai liks nesulipusios ir jei liko po žvejybos, vėsioje vietoje nesunkiai išsilaikys iki kitos žvejybos. „Pramušimo“ būdas gan paprastas, lervas supilame į indą , o ant jų užberiame sauso molio. Po to kelis kart pakratome indą su moliu ir lervomis į šonus, tokiu būdu, molis tolygiai pasiskirsto. 1kg lervų pilnai pakaks 100gr sauso molio. Karštu oru didžiąją dalį lervų, reiktų laikyti termo krepšyje su šaldymo elementais.

 

lervos5

 

Moliu atsijotas lervas, jau galima dėti į jauką, bet nereiktų dėti daug, nes dauguma atvejų, jaukas nužudys jas. Rekomenduojama lervas dėti porcijomis. Kokius gruntus naudoti ? Gruntai yra skirti stovičiam vandeniui ir tekančiam. Naudojant stovinčio vandens molį, jūsų jaukas taps labiau aktyvus, naudodami lervas su upiniu moliu, jūsų jaukas taps labiau lipnus.

 

lervos6

 

 

lervos7

 

Yra dar vienas įdomus uodo trūklio lervų ruošimo būdas, lervas susmulkinkite blenderiu iki tyrės. Gauta tyre maišomas jaukas, o šaltuoju metų laiku, maišome molį. Šis niuansas gali jums padėti ir varžybose ! Turėkit mintyje, kad taip susmulkintos lervos labai greitai genda, jei negalite taip paruošti prieš pat jauko maišymą, galite tai padaryti iš vakaro, tyrę užšaldyti, o atvykus į žūklės vietą, dėti į jauką.

 

lervos8

 

Kiek uodo trūklio lervų ar „jokerio“ dėti į jauką ? Tai priklauso nuo žuvų aktyvumo, jos koncentracijos ir dydžio. Būna atvejų kaip varžybas galima laimėti tik su 100gr, būna atvejų kaip ir 0.5kg labai mažai. Turėkite mintyje, kad gerokai geriau uodo trūklio lervų paduoti į jaukinimo tašką per mažai, nei per daug. Padavus per daug lervų per startinį jaukinimą, turėsite gerą kibimą tik iki valandos laiko, vėliau teks „rūkyti“.

Nepiktnaudžiaukite dideliais kiekiais uodo trūklio lervų. Tai vienas iš geriausių jauko priedų, pritraukiantis visas žuvis į jaukinimo vietą. Būkite dėmesingi, naudokite tik geros būklės uodo lervas, svarbiausia neperšerkite žuvies, nes ištaisyti šią klaidą labai sunku.

Узнайте новости первыми!

Реклама

band
E-parduotuve