FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Fluorescenciniai žiedeliai

aInterneto tyruose radau įdomios informacijos, kuria noriu pasidalinti. Asmeniškai man tai negirdėta ir nauja. Kalba eis apie feederio viršūnėlių fluorescencinius žiedelius.

Žvejojant feederiu, kibimus perduoda meškerės viršūnėlė. Tai labai paprastas ir veiksmingas būdas, tačiau tam tikromis sąlygomis gali būti sunku tai laiku pastebėti. Kotų gamintojai dažniausiai išskirtinėmis - ryškesnėmis spalvomis nudažo tik labai mažą atkarpą viršūnėlės. Priklausomai nuo oro sąlygų, žvejo ir meškerės kampo, viršūnėlės galas gali būti sunkiai pastebimas. Ypatingai tai labai svarbu saulėtomis dienomis, kaip nuo saulės spindulių, vandens paviršius blizga.

Norėdamas išspręsti šią problemą, ieškojau variantų  ir jį radau. Pasirodo tai labai paprastas sprendimas, kuris stipriai pagerina viršūnėlės matomumą, tai viršūnėlių žiedelų nudažymas fluorescensiniais dažais. Išbandžiau įvairius variantus ir priėjau sprendimą, kad geriausiai matoma spalva, tai fluorescencinė oranžinė spalva. Būtent šis spalvos variantas, geriausiai matomas dieną ir naktį. Fluorescencinė žalia spalva, taip pat gerai matoma, bet ji susilieja su augmenija, sunkiai matoma kaip "žydi" vanduo, tad ne visomis sąlygomis ir ne visuose telkiniuose tinka.

 

p1

 

Toliau nuotraukose gerai matysis, kad žiedai nudažyti oranžine fluorescencine spalva, traukte traukia akį, net ir labai saulėtą dieną.

 

p2

 

p3

 

Vienoj foto matosi viršūnėlių ryškumas šviesiame fone, kitoj foto, tamsiame fone.

Daugiau norisi pakalbėti apie gaudymą tamsiu paros metu.  Dėl suprantamų priežaščių, standartinė viršūnėlė, naktį tampa nematoma. Todėl žvejai norėdami matyti kibimus, fiksuoja įvairias chemines švieseles, ar naudoja įvairius šviestuvus, kurie nukreipiami į meškerės viršūnėlę. Visi šie variantai turi savų trukumų. Galingesni šviestuvai naudoja daug energijos, savo šviesa pritrauke uodus ir kitus skraidančius gyvius. Naudojant švieseles, stipriai padidėja tikimybė, kad valas užsimes, klius už švieselių, ko pasekoje metimo metu bus nutraukta sistema, arba sulaužyta viršūnėlė. Mano nuomone idealus apšvietimo variantas, tai nedidelis švietuvėlis, su vienu AA tipo elementu, kuris tvirtinasi ant stovelio, o šviesos šaltinio apšviesti viršūnėlė, pilnai pakanka visai naktinei žvejybai.

Noriu papasakoti apie du variantus, kaip pritvirtinti mažą šviestuvą prie meškerėms skirto kuoliuko. Pirmas variantas, tai magneto pagalba tvirtinimas, magnetuką reiktų pritvirtinti prie prožektoriaus korpuso. Magnetas reikalingas mažas, bet galingas, kad išlaikytų prožektorių.

 

p5

 

Antras tvirtinimo variantas, tai mechaninis laikiklis, kuris tvirtinasi prie kuoliuko.

 

p4

 

Tokio apšvietimo naudojimo, privalumai akivaizdūs. Žiedai nudažyti fluorescenciniais dažais, net ir prie silpno apšvietimo, matosi ryškiai ir gerai. Gerokai ryškiau nei įprasti žiedai, net silpniausius kibimus, matysite kuo puikiausiai. Žvejybos komfortas belaukiant kibimo, padidėja kelis kartus.

Nuotraukoje matysit akivaizdų skirtumą, tarp švieselės ir patobulintų žiedelių.

 

p6

 

Dar noriu pasidalinti, technologija dažant viršūnėles. Prieš dažymą, viršūnėlė turi būti idealiai švari ir nuriebalinta. Dažymas vyksta penkiais sluoksniais. Pirmas sluoksnis pats svarbiausias, tai gruntas baltos spalvos. Nuo kruopštumo padengiant pirmą sluoksnį, priklausys galutinio rezultato vaizdas. Dažomas visas žiedas, net ir žiedo laikiklis, nesidažo tik žiedo vidus, per kurį slysta valas. Dažoma trim sluoksniais fluoroscencinių dažų. Pilnai nudžiuvus dažamas, dengiamas paskutinis sluoksnis, tai permatomas lakas, kuris alieka dažų apsaugos funkciją.

 

 

Be the first to find out the news!

Advertisement

band
E-parduotuve